Storm roept ook verhalen op die niet over dieren gaan. Elke week komt Irene met Storm bij Mw. G. Mw. G. aait Storm, geeft hem brokjes en haalt naar aanleiding van hem en vragen herinneringen op.
Mw. G. lacht en aait Storm: “Is het een nieuwe hond? Hij lijkt vernieuwd en veranderd.”
Irene kijkt naar Storm, misschien is hij wat aangekomen of afgevallen?
Mw. G. glimlacht: “Hij heeft zo’n prachtige zachte vacht”
Terwijl mw. G. Storm aait vertelt ze dat ze uit Tilburg komt. Irene verteld dat haar vader daar ook vandaan komt en vertelde dat ze daar ‘Kruikenzeikers’ werden genoemd.
Mw. G. straalt en knikt: “Dat is algemeen bekend in Tilburg, word je Kruikenzeiker genoemd. Ik ben er geboren. We verhuisden naar Amsterdam toen ik 4 was.
Ik was een kind dat altijd vroeg: ‘Hoezo?’ Ik ben altijd nieuwsgierig naar dingen, misschien is dat de reden. Ik wil altijd weten wat is de herkomst en waarom die naam. Ik neem niet gelijk aan wat ze zeggen maar wil weten waarom en daar word ik wijzer van. Snap je?
Irene knikt, wat een goede karaktereigenschap is dat.
Mw. G. knikt instemmend: “Sorry ik vind mezelf heel wijs (Lacht hartelijk). Ik ben nieuwsgierig. Ik wil weten: ‘Waar kom ik vandaan’, ‘Waar gaan we naartoe’ en dat is nieuwsgierig. Maar het is geen mooie gave hoor nieuwsgierigheid. Omdat je treedt in de privacy van andere mensen en daar kwam ik pas veel en veel later achter. Ik dacht toen: Oh ik vraag te veel, ik doe te veel en ik ben toen terughoudender geworden. Dat is echt zo. Men zei echt Brabants: ‘Je zit echt te wauwelen’. Dat is een soort kletsen. Ik ken dat woord en in Holland kijken ze raar op en denken ze: ‘Wat betekent dat?’. Nou dat betekent kletsen. Ja, wauwelen. Afgeleid van ‘Wauwen’, komt het waarschijnlijk van …weet ik eigenlijk niet…Tja, denk ik wel of een ander woord. Ik heb het er nooit over met mensen. Leuk! Dank je wel voor dit gesprek.”